Túry vo Vysokých Tatrách, ktoré zvládnu aj úplní začiatočníci

Ak na túry chodíte raz za uhorský rok, alebo vás už neposlúchajú kolená, ešte vždy máte možnosť vyraziť na prechádzku, ktorú zvládne takmer hocikto akejkoľvek vekovej kategórie. Pohodovým tempom strávite príjemný čas na čerstvom vzduchu a navyše sa budete kochať krásami slovenskej prírody.

Studenovoská túra

Táto trasa je pre turistov otvorená celoročne. Dĺžka trasy je 7 km, ktoré zvládnete približne za 1,5 hodiny. Trasa je nenáročná a počas cesty si môžete dopriať občerstvenie na Bilíkovej Rainerovej či Zamkovského chate.

Vodopád

Vyhliadková túra

Prechádzkou smerom k Batizovskému plesu sa vám naskytnú krásne výhľady na Tatranskú Kotlinu. Od Sliezkeho domu K Batizovskému plesu vám to prechádzkovým tempom bude trvať niečo cez jednu hodinku a dole približne hodinu.

Batizovské pleso

Tatranská magistrála

Súvislým chodníkom zo Sliezkeho domu smerom na hrebienok sa sa nadýchate príjemnej vône kosodreviny. Príjemná, nenáročná prechádzka, ktorá pohladí vašu dušu. Na hrebienku budete približne za 1,5 hodiny.

Vodopád Skok

Príjemná trojhodinová prechádzka v pásme kosodreviny, ktorú zvládnete pokojne aj s malými deťmi- Vzdialenosť je približne 10 kilometrov., tam aj späť.

Slavkovská vyhliadka

Nenáročná prechádzka z Hrebienka na Vyhliadku pod Slavkovským štítom je vzdialená 6 km a časovo vám zaberie 1,5 hodiny.

Tatry