Záhady, ktoré neustále fascinujú turistov

Na niektoré veci neexistuje logické vysvetlenie a neustále nad ich objasnením visí pomyselný otáznik. Tu sú záhady, ktoré sa ľudstvu doposiaľ nepodarilo objasniť a ktoré lákajú masy turistov, bažiacich po pravde či objave.

Bermudský trojuholník

Tvorí oblasť v Atlantickom oceáne medzi Bermudami, Portorikom a Floridou. V tejto oblasti dochádza z doposiaľ neobjasnených dôvodov k zmiznutiu lietadiel a lodí. Ako to je pri každej záhade, aj s touto sa spája množstvo teórií, ktoré by ju mohli objasniť. V tomto prípade to je zvýšený magnetizmus v oblasti, ktorý by mohol ovplyvňovať fungovanie elektroniky a kompasov či bubliny metánu uvoľňované z morského dna . Loď stratí vztlak a potopí sa a lietadlo metán obklopí, čím zabráni fungovaniu prístrojov a lietadlo padá. Či už sú teória založené na skutočnosti alebo fantázii nevieme, ale snáď a to raz dozvieme.

Lochnesská príšera

Tvor údajne žijúci v Škótsku v jazere Loch Ness. Prvotný popud k existencii resp. neexistencii tohto zvieraťa pochádza z roku 1933, kedy ju manželia Spierovci údajne videli plaziť sa po ceste a rok potom Anglický chirurg Robert Willson odfotografoval na tomto jazere niečo, čo pripomínalo dlhý hrk zvieraťa nad hladinou vody. Existencia sa doposiaľ nikdy nepotvrdila a vedci príšeru označujú za moderný mýtus.

Atlantída

Existencia tohto záhadného kontinentu nebola nikdy úplne potvrdená. O Atlantíde sa ako prvý zmienil Platón. V roku 9600 p.n.l ju údajne zničila mohutná prírodná katastrofa. Dodnes sa však vedú debaty o jej existencii či jej možnej polohe.

Area  51

V nevadskej púšti sa ukrýva tiež jedno záhadami opradené miesto. Oblasť 51 je oficiálne výskumné centrum leteckých síl rozprestierajúcu sa vo vyschnutom jazere Groom. Toto miesto oficiálne do roku 1994 neexistovalo, čo je aj dôvod, prečo sa s ním spája hneď niekoľko konšpiračných teórií. Najznámejšia je tá o stroskotaní mimizemského plavidla, alebo že sa na tomto mieste Američania schádzajú s mimozemskými civilizáciami, či konšpirácia, že práve na tomto mieste Američania nafilmovali v roku 1969 pristátie na Mesiaci.